O NAS

Marka Danblock należy do skandynawskiego potentata rynku automoto firmy Roulunds Braking.

Roulunds Braking to firma z imponującą tradycją – powstała w 1736 roku w Danii, a produkcja materiałów ciernych została rozpoczęta zaraz po zakończeniu WWI w 1926 roku.

Nowy rozdział historii firmy to rok 2003 kiedy firma została przejęta przez amerykański koncern  MAT dzięki czemu zyskała dostęp do światowych technologii, zagranicznego kapitału oraz do globalnego rynku motoryzacyjnego.

Obecnie Roulunds Braking to jeden z największych globalnych producentów wysokiej jakości materiałów ciernych dla rynku motoryzacyjnego, zaopatrujący klientów na całym świecie.

W ofercie Roulunds Braking znajdują się nie tylko klocki hamulcowe, ale także okładziny, szczęki, tarcze i akcesoria.  Oferta firmy jest skierowana zarówno do samochodów osobowych jak i ciężarowych.

Marka Danblock po raz pierwszy na rynku pojawiła się zaraz po WWII. Przez lata cieszyła się uznaniem klientów na rynkach Europy Zachodniej, jednak największe sukcesy odnosiła na rynku krajowym – Danii.

Zarówno wtedy jak i dziś marka Danblock reprezentuje najwyższej jakości skandynawską myśl techniczną oraz lata doświadczenia w rynku motoryzacyjnym.

Od 2003 roku, Roulunds Braking, właściciel marki Danblock, należy do amerykańskiego koncernu MAT Holdings.

MAT Holdings rozpoczął swoją historię w 1990 roku i od tamtego czasu rozrósł się z lokalnej firmy z Illinois do zdywersyfikowanego globalnego producenta oferującego swoje produkty na 3 kontynentach i zatrudniającego ponad 14 000 osób

MAT Auto Group

Producent materialow ciernych i ich komponentow potencjal produkcyjny > 140 M klockow hamulcowych i 10M szczęk do samochodow osobowych rocznie

Dostawca czesci dla samochodow osobowych, komercyjnych i ciezarowych

MAT Auto Group to część holdingu, skupiona na rynku motoryzacyjnym. Dziś MAT AUTO Group to globalny leader w produkcji materiałów ciernych oraz elementów zawieszenia samochodowego dla rynku pierwszego montażu (OEM/OE/OES) oraz dla klientów aftermarketowych.

Grupa operuje w 44 oddziałach, w 12 krajach, na 3 kontynentach w systemie integracji pionowej – dzięki czemu dysponuje unikalnym umiejętnościami w obszarach designu, rozwoju, produkowania i logistyki swoich produktów na globalną skalę.

MAT Auto Group dzieli się na 3 jednostki biznesowe:

  • MAT Foundry Group, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, z odlewniami zlokalizowanymi w Ameryce Północnej, Europie i Azji, projektuje i produkuje części oraz ich komponenty dla samochodów osobowych, komercyjnych i ciężarowych
  • MAT Friction Group, z siedzibą w USA i fabrykami zlokalizowanymi w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji, produkuje materiały cierne jak klocki hamulcowe, szczęki oraz ich komponenty
  • Suspension Components Group, z siedzibą w USA i fabryki zlokalizowanymi w USA i w Meksyku zaopatruje głównie rynek Ameryki Północnej w elementy systemu zawieszenia

Wszystkie jednostki zaopatrują zarówno klientów na pierwszy montaż (OEM/OE/OES) jak i na aftermarket.

Globalne zasoby

Globalny potencjał

5.png

Research and development

Standard R90+++